Zpráva o Valné hromadě našeho sboru dne 20.6.2009

21. června 2009 v 12:41 | -tom-
Jak bylo předem naplánováno, dne 20.6.2009 proběhla Valná hromada našeho sboru. Přímo na Valné hromadě přijal výbor sboru 5 řádně podepsaných přihlášek dalších zájemců o členství v našem sboru (3 hasičky a 2 hasiči). S potěšením musím tedy konstatovat, že přesně v souladu s přijatým usnesením Výroční valné hromady našeho sboru, která proběhla dne 10.1.2009, se nám daří získávat nové mladé členy a dokonce v historii sboru máme konečně i ženy.

Další důležitou a mezníkovou událostí byla volba nového starosty sboru. Všemu předcházelo, že náš dosavadní hospodář Viktor Švarc st. požádal výbor o uvolnění z funkce. Výboru tedy nezbylo nic jiného, než tuto funkci obsadit novým členem. O vykonávání této funkce projevil zájem náš dosavadní starosta Miroslav Škach, který tuto funkci v minulosti již vykonával. Nezbylo tedy nic jiného, než zvolit z našich řad nového starostu. Výbor navrhl, aby se novým strostou stal Václav Černý st. (členem sboru je od roku 1969, řadu let je členem výboru, v minulosti rovněž zastával funkci strojníka). Navržený kandidát na starostu sboru Václav Černý st. byl Valnou hromadou jednomyslně zvolen.

Závěrem tedy ještě informace o našem sboru. K dnešnímu dni má náš sbor celkem 77 členů (66 hasičů a 11 žen) z toho 10 do 18let (4 mladí hasiči a 6 mladých hasiček).

sv. Florián

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.