Červen 2007

Okrskové cvičení 5. okrsku ve Zduchovicích dne 16.06.2007

21. června 2007 v 20:33 | -tom- |  Soutěže
Okrskové soutěže 5. okrsku se zúčastnila hasičská družstva:
SDH Zduchovice, SDH Velká a SDH Drážkov.
V letošním roce SDH Zduchovice nasadilo do boje o putovní pohár dvě družstva a to mladších a starších, obě družstva soutěžila v kategorii do 35 let. V kategorii nad 35 let soutěžila družstva SDH Velká a SDH Drážkov. Pro doplnění v kategorii do 35 let soutěžila družstva, kromě Zduchovic, ještě SDH Velká a SDH Drážkov. Snad poprvé v historii tak všechny zúčastněné sbory připravily k soutěži po dvou družstvech. Že by se snad začalo blýskat na lepší časy? Trochu zamrzelo, že se nedostavilo družstvo (snad také poprvé v historii) SDH Kamýk nad Vltavou.
Soutěž začala slavnostním nástupem všech družstev. Velitel SDH Zduchovice Jiří Řehoř, jako velitel pořádajícího sboru, podal hlášení veliteli a hlavnímu rozhodčímu p. Pácaltovi z SDH Dolní Hbity, kterého pořadatelé přizvali, spolu s p. Volfem rovněž z SDH Dolní Hbity, jako nezávislé rozhodčí. Po rozlosování pořadí soutěžících družstev se začalo překážkovým během na 100m překážek. Nejlepšího času dosáhl Richard Mácha z družstva SDH Velká a to 19,05 sekundy.
Po disciplíně běhu na 100 m se přistoupilo k požárním útokům. Jako první na startu požárního útoku stanulo družstvo Zduchovice B (starší), které dosáhlo času 26,60 sekundy. V historii doposud nejlepší dosažený čas (na 2 B a plechovky, měřeno stopkami dvěma časoměřiči). Jako druhé nastoupilo družstvo Velká A a dosáhlo času 28,20 sekundy. Jako třetí družstvo na startu Zduchovice A (mladší) dosáhlo času 29,60 sekundy. Jako další na startu nastoupilo na start družstvo Drážkova (nad 35 let) a dosáhlo čas 48,50 sekundy. Další útok absolvovalo družstvo Velká (nad 35 let) s časem 63,50 sekundy. Posledním na startu bylo družstvo Drážkova (do 35 let) a dosáhlo čas 47,90 sekundy.
Konečné pořadí :
kategorie do 35 let
1. SDH Velká
2. SDH Zduchovice A
3. SDH Zduchovice B
4. SDH Drážkov
kategorie nad 35 let
1. SDH Drážkov
2. SDH Velká
Putovní pohár si ze Zduchovic odvezlo SDH Velká.